ONS Grubunun yeni üyesi

ONS Grubunun yeni üyesi

ONS Havacılık A.Ş

***

ONS artık havada

ONS Şirketler Grubu, üye şirketler halkasına ONS Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ni ekledi. Şirketin Genel Müdürlüğüne Selçuk Sünnetçioğlu getirildi.

Havacılık ve uzay sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan ONS Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin faaliyetlerine ilişkin Selçuk Sünnetçioğlu ile bir söyleşi yaptık.

 

SORU- Selçuk bey bize kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

SELÇUK SÜNNETÇİOĞLU – 1983 bursa doğumluyum. Liseyi Tophane Teknik Lisesi Makina bölümünde üniversiteyi Dumlupınar Makine Öğretmenliği bölümünde okudum. 1 yıl İngiltere’de dil eğitiminden sonra 5 yıl süreyle De-Mi metalde Üretim Yöneticisi olarak çalıştım. 9 yıl çalıştığım ONS Makina’da Proje Yöneticiliği, Satış Pazarlama Müdürlüğü yaptım. Evliyim ve 2 çocuğum var.

 

SORU- ONS Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin kurulma amacı nedir?

Öncelikle ülkemizde ve dış pazarda artan uzay ve havacılık projeleri yapmak, yüksek teknolojiyi süreçlerimize hâkim kılarak müşterilerimize katma değeri yüksek parça üretmektir.

 

SORU- ONS Markasına ne tür bir katkı sağlamayı düşünüyorsunuz?

SELÇUK SÜNNETÇİOĞLU – ONS Grubu’nun havacılık ve uzay sektöründeki projelerini başarıyla gerçekleştirerek markayı dünyaya tanıtmak öncelikli hedefimizdir.

Öncelikli milli projelerden başlayarak kısa sürede sektörde tanınan bir firma olmak, ardından uluslararası alanda faaliyet gösteren bir firma olarak proje ihraç eder hale gelmektir.

Öte yandan kurumsal bir yapı oluşturup sektörün ve müşterilerin beklediği kalite standardını AS9100 Belgesi ile taçlandırmayı amaçlıyoruz.

SORU- Orta vadede hedefiniz nedir?

SELÇUK SÜNNETÇİOĞLU – Yerli ve milli projeleri peşpeşe devreye almanın yanı sıra Airbus ve Boeing gibi alanındaki dev kuruluşların ana tedarikçisi pozisyonuna gelmek öncelikli hedefimizdir.

 

SORU- Sektöre ve ülkeye ne tür katkılar sağlamayı amaçlıyorsunuz?

SELÇUK SÜNNETÇİOĞLU – 25 yılı aşkın ONS Makina deneyimini çok önemsiyoruz. Havacılık sektörü, kendine özgü hassasiyetleri olan özellikli bir alan. Proseslerinizi yüksek kalite düzeyinde ürün ve parçalar üretme üzere doğru kurgulamalı ve yönetmelisiniz. Müşterileriniz, sizden diğer sektörlere göre çok daha kaliteli ileri teknoloji ürünler talep ediyorlar.  Bunun için çok çalışmamız ve verimli olmamız gerekiyor. Türkiye’deki havacılık sektörünü dünya standartlarına ulaştırmak ve kalite bilincine katkı sağlamanın yanı sıra uluslararası pazarlarda elde ettiğimiz deneyimi ülkemizin hizmetine sunmak arzusundayız.

ONS Kasım 2019 / Sayı 8